Szanowni Państwo,
Jestem studentką II roku Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zapraszam Państwa do wypełnienia drugiego etapu ankiety dotyczącej nieodwzajemnionej miłości oraz rozstania z partnerem lub partnerką romantyczną, będącej częścią prowadzonych przeze mnie badań doktorskich pod opieką naukową dr hab. Ireny Pilch, prof. UŚ. Miłość nieodwzajemniona to żarliwa miłość romantyczna, którą osoba darzy kogoś innego, kto czuje do niej znacznie mniejszy pociąg. Rozstanie z partnerem lub partnerką dotyczy sytuacji zakończenia związku romantycznego. Badanie jest skierowane do osób między 18 a 29 rokiem życia, które kochały kogoś w sposób nieodwzajemniony lub doświadczyły rozstania z partnerem/partnerką w przeciągu ostatniego roku. Ze względów metodologicznych osoby po rozwodach NIE mogą wziąć udziału w tym badaniu.
Pierwszym celem badania jest porównanie osób doświadczających nieodwzajemnionej miłości oraz rozstań romantycznych pod kątem funkcjonowania psychologicznego oraz sprawdzenie jak zmienia się ono w czasie. Drugim celem badania jest określenie jak zmienia się to funkcjonowanie w czasie, dlatego badanie ma dwa etapy odsunięte od siebie w czasie.
Badanie składa się z dwóch części. Obie części badania składają się z identycznego zestawu kwestionariuszy. Odpowiedzi udzielone w obu etapach badania będą ze sobą łączone na podstawie indywidualnego kodu osoby badanej. Kod ten będzie budowany według następującego algorytmu: trzy pierwsze litery nazwiska panieńskiego matki, trzy ostatnie cyfry numeru telefonu, jeden znak specjalny. Aby wziąć udział w badaniu konieczne jest podanie swojego aktualnego adresu e-mail umożliwiającego ponowny kontakt. Adresy będą przetwarzane i przechowywane zgodnie z polityką przyjętą na Uniwersytecie Śląskim i zostaną usunięte zaraz po zakończeniu badania. W związku z powyższym, warunkiem wzięcia udziału w badaniu jest również wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Stosowny formularz znajduje się w drugiej sekcji ankiety. Obie części badania będą przeprowadzone w formie ankiety online, która składa się z metryczki z danymi socjo-demograficznymi oraz dziewięciu sekcji. Wypełnienie jej nie powinno zająć dłużej niż 20 minut.
Aby możliwa była pełna analiza danych konieczne jest wypełnienie obu etapów badania.
Udział w badaniu jest poufny (żadne z informacji pozyskiwanych w badaniu nie zostaną wykorzystane do Państwa identyfikacji) i dobrowolny (w dowolnym momencie mogą Państwo przerwać wypełnianie ankiety poprzez zamknięcie strony badania). Niepełne ankiety nie będą analizowane. W badaniu pojawią się pytania dotyczące bieżących myśli oraz aktualnego samopoczucia, które mogą wywołać dyskomfort wynikający z wracania do wspomnieć związanych z nieodwzajemnioną lub zakończoną relacją. W związku z tym, jeżeli zdecydują się Państwo na udział proszę o uważność na swoje odczucia i potrzeby w trakcie badania, robienie sobie przerw lub zadbanie o swój komfort. Jeżeli po zakończeniu badania będą Państwo czuli potrzebę porozmawiania o swoich odczuciach, na ostatnim ekranie zamieszczone będą numery telefonów i linki do miejsc, w których mogą Państwo uzyskać wsparcie.
Uzyskane wyniki zostaną poddane zbiorczej analizie statystycznej i będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.
Za udział w badaniu przewidziana jest gratyfikacja w postaci bezpłatnego udziału w warsztacie na temat współczucia, który zostanie poprowadzony przez badaczkę. Celem warsztatu jest zapoznanie Państwa z psychologicznymi aspektami współczucia oraz przedstawienie najciekawszych badań na ten temat. Udział w warsztacie jest dobrowolny. Aby zapisać się na warsztat nalezy podać swój adres email w odpowiednim oknie tej ankiety. Na warsztat zostaną zaproszone osoby, które wypełnią obie części badania. Warsztat odbędzie się na zimę 2024r, po zakończeniu badania.
Jeżeli po zakończeniu badania chcieliby Państwo uzyskać informację o jego zbiorczych wynikach, proszę o kontakt mailowy.
W razie pytań dotyczących ankiety lub samego badania proszę o kontakt mailowy na adres: maryla.sokolowska@us.edu.pl
Z podziękowaniem za udział w badaniu oraz poświęcony czas,
Maryla Sokołowska
W tej ankiecie jest 21 pytań.