- Statystyczne opracowywanie danych medycznych;
- Praktyczne stosowanie metod wnioskowania statystycznego, umiejętność doboru właściwego testu, jego poprawnego wykonania oraz właściwej interpretacji wyniku;
- Medyczne Bazy danych: PubMed i Medline, oraz pokrewne;
- Medyczny Internet (historia Internetu, struktura sieci, usługi internetowe);
- Sieci komputerowe (standardy wymiany danych medycznych, bezpieczeństwo danych);
- Miniaturyzacja elektroniki - współczesna medycyna.
- Nauczyciel: Łaciak Marcin
Celem wykładu "Podstawy chemii" jest omówienie budowy materii oraz zapoznanie się z typami wiązań chemicznych oraz innych oddziaływań międzycząsteczkowych. Wykład omawia budowę materii , podstawy chemii kwantowej, zagadnienia dotyczące systematyki związków chemicznych. Obejmuje stany skupienia materii, szybkość reakcji chemicznych, efekty termiczne reakcji chemicznych. W ramach wykładu omawianą są reakcje w roztworach wodnych i reakcje redox, jak również właściwości fizykochemiczne pierwiastków. W ramach wykładu student pozna też podstawowe związki organiczne jak i ich jednofunkcyjne i wielofunkcyjne pochodne.
- Nauczyciel: Jendrzejewska Izabela
- Nauczyciel: Knaś Magdalena
- Nauczyciel: Panek Joanna
- Nauczyciel: Szklarska Magdalena
- Nauczyciel: Kurpas Marcin
- Nauczyciel: Piórkowska-Kurpas Aleksandra
W4-FM-S2-1-19-04, zajęcia dla I roku II stopnia Fizyki Medycznej.
Zajęcia objęte niniejszym kursem są kontynuacją wykładu zatytułowanego "Zastosowanie informatyki w medycynie". Na zajęciach w bardzo przystępny sposób zostanie przekazana podstawowa wiedza dotyczącą programowania w C++. Nacisk zostanie położony na stronę praktyczną programowania z uwzględnieniem zastosowania w fizyce medycznej. Aby maksymalnie skorzystać z zajęć należy zaopatrzyć się w kompilator języka C++. Osobiście proponuję wykorzystać jeden z darmowych kompilatorów, np. DEV C++ (w ramach systemu operacyjnego Windows) lub gcc-g++ (dla Linuksa). Zajęcia rozpoczną się od omówienia podstawowej struktury programu w C++, a zostaną zakończone przykładami wykonywania operacji wejścia-wyjścia, które posłużą wczytywaniu danych z pliku do pamięci operacyjne komputera, wykonywaniu operacji na tych danych i zapisywaniu wyników końcowych na dysk.
- Nauczyciel: Konefał Adam