Dyskusja na temat problemów z obsługą Moodle

Odp: Pytanie: HOWTO - Tabele - edytor MOODLE

by Administrator Moodle -
Number of replies: 0
Jeżeli chodzi o kolor tła całej tabeli to:
  1. przechodzimy do trybu pełnoekranowego edytora - przyciskiem powiększ edytor
  2. klikamy gdziekolwiek we wnętrzu tabeli
  3. klikamy pierwszą ikonkę w ostatnim rzędzie o nazwie: table properties
  4. zobaczymy:table properties
  5. W ostatnim elemencie o nazwie Style [CSS] klikamy na białym polu obok napisu Background (powinno otworzyć się okienko wyboru koloru), w którym wybieramy kolor dla całego tła
  6. Jeśli chcemy obramować tabelę, to w tym samym miejscu wybieramy białe pole obok napisu Border, wybieramy kolor, a obok rodzaj obramowania (pojedyncze zwykłe - to SOLID) i grubość w pikselach.
  7. Zatwierdzamy OK i mamy tabelę pokolorowaną z obramowaniem.
  8. Jeśli chcemy zmienić kolor pojedynczych komórek to te same czynności, tylko ustawiamy kursor w komórce, którą chcemy zmienić i klikamy 11-tą ikonkę o nazwie: Cell Properties i analogicznie zmieniamy kolor i obramowanie.
cell propertiesSzerokość kolumn i komórek też można zmieniać w tych okienkach: w opcji -> Layout są width i height podawane procentowo lub w pikselach, problemem jest to, że nie da się tego ustawiać przeciągając myszką, a jedynie podając wartości liczbowe.

Podsumowując, edycja tabel w Moodle rzeczywiście (w niektórych przypadkach) nie jest przyjazna dla użytkownika i dużo łatwiej jest zrobić to w Wordzie. Wybór należy do Państwa.