W ramach kursu prawo własności intelektualnej studenci zapoznają się z regulacjami dotyczącymi podstawowych aspektów ochrony dóbr niematerialnych, czyli prawem autorskim, prawem własności przemysłowej oraz elementami prawa konkurencji.

W ramach omawiania ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyjaśnianie jest pojęcie przedmiotu prawa autorskiego, którym jest utwór, jak również podmiotu praw autorskich i przysługujących im praw osobistych i majątkowych. Niezwykle istotną kwestią jest uświadomienie studentom odpowiedzialności -cywilnej i karnej, z tytułu naruszenia tych praw. W trakcie wykładu wskazane także zostaną prawa pokrewne.

Drugi blok zagadnień dotyczy praw własności przemysłowej- studenci zapoznają się z regulacjami dotyczącymi patentowania wynalazków, uzyskania prawa ochronnego na wzór użytkowy oraz znak towarowy, jak również uzyskania prawa z rejestracji: wzoru przemysłowego, oznaczenia geograficznego oraz topografii układu scalonego.

W dalszej kolejności studenci zostają zapoznani z regulacjami dotyczącymi czynów nieuczciwej konkurencji oraz nieuczciwych praktyk rynkowych w zakresie własności intelektualnej.