- Teacher: Bierza Karolina
- Teacher: Orczewska Anna
- Teacher: Brąszewska Agnieszka
- Teacher: Idziak-Helmcke Dominika
- Teacher: Robaszkiewicz Ewa
- Teacher: Rupik Weronika
- Teacher: Wolny Elżbieta
Przedmiot obejmuje podstawową wiedzę z chemii ogólnej, stanowiącą podstawę dalszych studiów nie tylko w zakresie przedmiotów chemicznych, lecz również tych o charakterze międzydyscyplinarnym.
Podstawowe pojęcia i prawa chemii. Układ okresowy pierwiastków, konfiguracja elektronowa atomów. Wiązania chemiczne. Budowa cząsteczek. Stechiometria. Charakterystyka związków nieorganicznych, organicznych i kompleksowych. Rodzaje reakcji chemicznych. Fazy: gazowa, ciekła i stała. Roztwory – roztwory elektrolitów. Podstawy termodynamiki chemicznej. Równowaga chemiczna – równowagi w roztworach elektrolitów, równowagi kwasowo-zasadowe. Podstawy kinetyki chemicznej. Elektrochemia – ogniwa, elektroliza.
- Teacher: Małecki Jan
Pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi również mają się włączyć i wspomagać proces dydaktyczny online. Celem kursu jest aby każdy, kto chce nauczyć się obsługi platformy Moodle, mógł poćwiczyć w praktyce przygotowanie techniczne do prowadzenia zajęć on-line, w roli wykładowcy lub ucznia - do wyboru i wspomóc dydaktyków w obsłudze platformy. Nauczyciele akademiccy ogromną część czasu poświęcają na przygotowanie materiałów do zajęć. My natomiast możemy poświęcić czas na nauczenie się niuansów obsługi platformy i służyć radą i pomocą w tym zakresie, tak aby nauczyciel nie musiał tracić czasu na szukanie informacji w internecie - wystarczy, że zwróci się z zapytaniem do nas.
- Teacher: Augustyniak Maria
- Teacher: Kędziorski Andrzej
- Teacher: Nakonieczny Mirosław
- Teacher: Rozpędek Katarzyna
Zajęcia do wykładu z przedmiotu "Geostatystyka i metody obliczeniowe" w roku akademickim 2019/2020. Przykładowe treści: elementy statystyki opisowej, zastosowanie algorytmów grafowych do modelowania kontaktów geologicznych, analiza skupień jako metoda grupowania pomiarów orientacji planarnych struktur, analiza danych w R.
- Teacher: Michalak Michał
CEL PRZEDMIOTU
Zapoznanie studenta z założeniami teoretycznymi i aspektami praktycznymi obsługi ruchu turystycznego. Przedmiot ten, opierając się na wiedzy zdobytej wcześniej, ma przygotować studenta do wejścia na rynek turystyczny.
- Teacher: Pytel Sławomir