Zamiast wstępu

Z Skrypty dla studentów Ekonofizyki UPGOW

(Różnice między wersjami)
(Utworzył nową stronę „Category:KURS MATEMATYKI == README - zamiast wstępu == Skrypt ten jest pomyślany jako materiał pomocniczy do zajęć z matematyki, których słuchaczami są st...”)
 
(Nie pokazano 2 wersji pomiędzy niniejszymi.)
Linia 1: Linia 1:
-
[[Category:KURS MATEMATYKI]]
 
-
 
== README - zamiast wstępu ==
== README - zamiast wstępu ==
-
Skrypt ten jest pomyślany jako materiał pomocniczy do zajęć z matematyki, których słuchaczami są studenci pierwszego roku wszystkich kierunków studiów fizyki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. W programie tych zajęć (120 godzin ćwiczeń bez wykładu) przewidziano zarówno powtórkę zagadnień omawianych w szkole średniej, jak i nowy materiał. Naszym celem było przedstawienie w przystępny sposób podstawowych zagadnień z analizy matematycznej oraz nauczenie rozwiązywania typowych zadań. Największy nacisk został położony na umiejętność praktycznego zastosowania twierdzeń i definicji, kosztem dogłębnej dyskusji wielu ciekawych aspektów teoretycznych. Staraliśmy się tak dobrać przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania, aby były pomocne w trakcie zajęć z fizyki. Nie podajemy dowodów twierdzeń, a niektóre z nich, podobnie jak niektóre definicje są podane w postaci uproszczonej i dlatego niniejszy skrypt nie powinnien być traktowany jako podręcznik analizy matematycznej. Mamy nadzieję, że skrypt będzie pomocny w opanowaniu podstawowych technik obliczeniowych w analizie matematycznej, a także zachęci do wysłuchania bardziej zaawansowanych wykładów z matematyki.
+
Skrypt ten jest pomyślany jako materiał pomocniczy do zajęć z matematyki, których słuchaczami są studenci pierwszego roku kierunku Ekonofizyki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. W programie tych zajęć (120 godzin ćwiczeń bez wykładu) przewidziano zarówno powtórkę zagadnień omawianych w szkole średniej, jak i nowy materiał. Mamy nadzieję, że skrypt pozwoli na wyrównanie braków, które mogą być wynikiem różnego poziomu nauczania matematyki w szkołach średnich. Naszym celem było przedstawienie w przystępny sposób podstawowych zagadnień z matematyki oraz nauczenie rozwiązywania typowych zadań. Największy nacisk został położony na zastosowania, kosztem dogłębnej dyskusji wielu ciekawych aspektów teoretycznych. Staraliśmy się tak dobrać przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania, aby były pomocne w trakcie zajęć z fizyki. Jak czytelnik będzie mógł się przekonać, w skrypcie nie podajemy dowodów twierdzeń. Ponadto zarówno twierdzenia jak i definicje są podane zazwyczaj w postaci uproszczonej i dlatego unikamy używania słów ''twierdzenie'' i ''definicja''. Dlatego niniejszy skrypt nie powinien być traktowany jako podręcznik matematyki. Nie powinien być również traktowany jako samouczek. W przypadku pytań/wątpliwości prowadzący zajęcia z pewnością przyjdą Wam z pomocą. Mamy nadzieję, że skrypt będzie pomocny w opanowaniu podstawowych technik obliczeniowych matematyki, a także zachęci do wysłuchania bardziej zaawansowanych wykładów z matematyki.
'''Życzymy przyjemnej lektury.'''
'''Życzymy przyjemnej lektury.'''

Aktualna wersja na dzień 08:49, 31 mar 2015

README - zamiast wstępu

Skrypt ten jest pomyślany jako materiał pomocniczy do zajęć z matematyki, których słuchaczami są studenci pierwszego roku kierunku Ekonofizyki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. W programie tych zajęć (120 godzin ćwiczeń bez wykładu) przewidziano zarówno powtórkę zagadnień omawianych w szkole średniej, jak i nowy materiał. Mamy nadzieję, że skrypt pozwoli na wyrównanie braków, które mogą być wynikiem różnego poziomu nauczania matematyki w szkołach średnich. Naszym celem było przedstawienie w przystępny sposób podstawowych zagadnień z matematyki oraz nauczenie rozwiązywania typowych zadań. Największy nacisk został położony na zastosowania, kosztem dogłębnej dyskusji wielu ciekawych aspektów teoretycznych. Staraliśmy się tak dobrać przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania, aby były pomocne w trakcie zajęć z fizyki. Jak czytelnik będzie mógł się przekonać, w skrypcie nie podajemy dowodów twierdzeń. Ponadto zarówno twierdzenia jak i definicje są podane zazwyczaj w postaci uproszczonej i dlatego unikamy używania słów twierdzenie i definicja. Dlatego niniejszy skrypt nie powinien być traktowany jako podręcznik matematyki. Nie powinien być również traktowany jako samouczek. W przypadku pytań/wątpliwości prowadzący zajęcia z pewnością przyjdą Wam z pomocą. Mamy nadzieję, że skrypt będzie pomocny w opanowaniu podstawowych technik obliczeniowych matematyki, a także zachęci do wysłuchania bardziej zaawansowanych wykładów z matematyki.

Życzymy przyjemnej lektury.